Мета: вчити учнів застосовувати правило знаходження дробу
від числа під час розв’язування практично зорієнтованих завдань; розвивати
мислення; виховувати уважність.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: картки, сигнальні картки, картки для
індивідуальної роботи, казкові герої, таблиці із завданнями, презентація.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Продзвенів дзвінок, розпочався урок.
То ж і ми часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо!
Привітайтесь і проженіть лінь з нашого уроку:
Всім-всім добрий день!
Геть з дороги наша лінь,
Не заважай учитися,
Не заважай трудитися!
- От ми прогнали лінь із уроку, а тепер будемо трудитись гарно, щоб почти у кінці, «ну і діти в четвертому класі, просто діти – молодці».
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка
домашнього завдання.
- Перевіримо домашнє завдання. В цей час три учня будуть працювати за картками (роздаю картки).
- Учням потрібно було обкопати 240 дерев. Вони першого дня обкопали 1/2 всіх дерев. Другого дня – 1/3 того, що залишилось, а третього дня – 1/5 тієї кількості дерев, що обкопали першого і другого дня разом. Скільки дерев обкопали учні третього дня?
- Прочитайте відповідь до задачі № 665 (510 кг цукру використали для приготування карамелі.) (Викликаю учня)
- У кого така відповідь? Молодці, ви правильно виконали задачу.
- Прочитайте вираз до задачі (вираз: 840-(840:7-840:4)=510 (кг).)
- Діти, які записували задачу виразом, у кого така відповідь?
- Перевіримо завдання за № 664. Чому дорівнює 3/4 відрізка? (8:4۰3=6 (см); 3/4 відрізка = 6 см
- Хто не допустив помилки?
2. Бліцопитування
(запитання для двох учнів, у яких учитель переглядає домашнє завдання задають
учні).
- Як знайти площу прямокутника? (Довжину помножити на ширину)
- Скільки разів потрібно взяти по 20 см, щоб отримати 1 метр? (5 разів)
- Скільки разів потрібно взяти по 50 грамів, щоб отримати 200 грамів? (4 рази)
- Яку частину години складають 15 хвилин? (4 частину)
- Скільки метрів в 10 частині кілометра? (100 метрів)
Учитель: Знайдіть
площу і периметр прямокутника із сторонами 20 см і 15 см (показ)
(Оголошую оцінки,
мотивуючи).
Усні обчислення.
3. Гра «Так чи ні»
(В учнів на столах лежать сигнальні картки. Зелена – так,
червона – ні. Учитель ставить запитання, а учні сигналізують відповіді «так» чи
«ні»)
- Добуток чисел 80 і 70 дорівнює 5600 (так)
- Дільник 4, частка 500, а ділене 1000 (ні)
- Сума двох доданків 830, одне з них – 420, тоді другий доданок – 400 (ні)
- 12 хвилин – це 5 частина години (так)
- Муха летить 15 секунд зі швидкістю 5 м/с, за цей час вона пролетить 75 м. (так)
4. Гра-естафета
(вивішую таблицю)
Зайчик і Білочка
вирішили позмагатися в обчисленні прикладів. Хто з них переможе?
Хто швидко і
правильно обчислить приклади. 1 ряд допомагає білочці, а 2 ряд зайчикові.
1 ряд 2
ряд
7 . 8 – 30 = 42 – 21 : 3=
(92 – 36) : 7= 12 . 4 + 8 . 4=
100 – 9 . 9 = 52 + 6 . 8 =
- Перевіримо чи правильно діти допомогли казковим героям. Хто переміг?
(Оголошую оцінки, мотивуючі, тим учням, які працювали на
картках)
5. Математичний
диктант
- Записати добуток чисел 90 і 6. (540)
- Число 500 збільшити в 7 разів (3500)
- Чому дорівнює добуток будь-якого числа і 0? (0)
- Число 4800 зменшити в 8 разів (600)
- Гепард пробіг 600 м за 4 хв. З якою швидкістю він біг? (150 м/хв)
(Викликаю учня,
він працює з іншої сторони дошки).
- Перевіримо відповіді: 540, 3500, 0, 600, 150 м/хв.
(Учневі виставляю оцінку, мотивуючи).
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Оголошення
теми і мети уроку.
- Тема нашого уроку «Записування дробів. Знаходження дробу від числа. Задачі на знаходження дробу від числа.»
- Отже, сьогодні на уроці ми з вами навчимося застосовувати правило знаходження дробу від числа під час розв’язування задач і прикладів, а, також, удосконалювати обчислювальні навики.
2. Робота за
підручником (с 102). Завдання 666.
- Прочитайте дроби і поясніть, як їх утворено.
(Викликаю учнів,
вони виконують завдання).
- Як називається число, що знаходиться під рискою дробу? (Знаменник)
- А як називається число, що знаходиться над рискою дробу? (Чисельник)
- Що показує число під рискою дробу? (На скільки рівних частин поділено ціле)
- Що показує число над рискою дробу? (Скільки взято рівних частин цілого)
- Завдання 667.
(Викликаю учня до дошки, він записує дроби з іншої
сторони дошки).
5/7 , 4/6 , 7/8 ,
2/9 , 6/(9 ), 1/10.
- Перевіримо, хто не допустив помилки.
- Що показує число під рискою дробу?
- А над рискою дробу?
(Виставляю оцінку мотивуючи).
IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (під музичний супровід «Райдуга»)
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пояснення.
- Діти, Буратіно прийшов на уроки математики до 4 класу. Йому задали завдання: знайти три четвертих довжини відрізка АВ. АВ=10 см.
- Розгляньте малюнки і скажіть, як він міркував, розв’язуючи задачу.
(Викликаю учня)
Пояснення учня. Дріб 3/5 показує, що відрізок потрібно
поділити на 5 рівних частин, отже, Буратіно поділив відрізок на 5 рівних
частин. Довжина однієї частини відрізка АВ = 2 см. А таких рівних частин
потрібно взяти 3. Отже, 2۰3 = 6 (см), тому, довжина 3/5 відрізка АВ = 6 см.
- Діти, ви згодні з тим, як міркував Буратіно?
- Розгляньте розв’язання цієї задачі в підручнику на сторінці 103, № 668. (Діти читають розв’язання і відповідь).
- Отже, діти, запам’ятайте правило: щоб знайти дріб від числа, треба число поділити на знаменник і результат помножити на чисельник. (Діти повторюють правило за вчителем).
2. Робота в парах.
- Попрацюйте в парах, розкажіть правило дин одному. (Запитую правило в 1-2 учнів).
VІ. ЗАКРІПЛЕННЯ
ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Завдання № 669, 670 – 1 приклад
Діти виконують біля дошки з коментування.
5/9 від
64260: 64260:9۰5 = 35700
4/(7 ) від 28: 28 : 7 ۰ 4 = 16
VІІ. Розвиток
математичних знань.
1. Самостійна робота
№670
1 варіант - 3/7
від 3864: 3864:7۰3=1653
2 варіант -
4/9 від 1575: 1575:9 • 4=700
(Викликаю учнів, перевіряємо правильність виконання.)
2. Завдання на розвиток критичного мислення.
- Подивіться на екран і знайдіть помилку.
(Викликаю бажаючих)
VІІI. ПІДСУМОК УРОКУ
Гра «Закінчи
речення».
- Сьогодні на уроці я дізнався… (як знаходити дріб від числа)
- Мені було цікаво…(грати в ігри)
- Найбільше запам’яталося… (правило, щоб знайти дріб від числа, треба число поділити на знаменник і результат помножити на чисельник)
- Урок завершую з…(гарним)… настроєм.
- Діти співають пісню «Посміхайтеся, люди, частіше!».
IХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
- с.103-104, № 671-672 – розв’язати задачі за діями, а учням з червоними кружечками на зошитах – виразом.
- Прочитайте задачу, на скільки дій задача, про що дізнаємося першою дією, другою, третьою?
Комментариев нет:
Отправить комментарий