суббота, 8 ноября 2014 г.

Ділюся досвідом з молодими педагогами

Перший раз у перший клас... Сьогодні цей вислів використаємо не за його традиційним призначенням, а трохи інтерпретуємо. У ролі першокласника виступає молодий учитель, який щойно починає робити свої перші кроки у школі, проводити перші уроки, вперше оцінювати навчальні досягнення учнів.
Так, маючи на меті поділитися власним педагогічним досвідом, я підготувала та провела ряд відкритих уроків з різних предметів:
  1. Олімпійський урок.
  2. Урок образотворчого мистецтва "У майстерні живописця"
  3. Урок трудового навчання "Горіхові фантазії"
  4. Урок української мови "Антоніми"

На уроках були присутні випускники ВКНЗ СОР "Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка", Тонок Анна Вікторівна (вчитель образотворчого та трудового навчання) та Колєснікова Інна Ігорівна (вчитель української мови).

Урок трудового навчання. КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ "ГОРІХОВІ ФАНТАЗІЇ"

Мета: удосконалювати техніку роботи з пластиліном та природними матеріалами; фор­мувати вміння створювати композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність під час роботи, дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: картон-основа; дощечка; пластилін; стеки; горіхова шкаралупа/ природ­ний матеріал; фарби; пензель; серветка; зразки композицій; мультимедійна дошка.
Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання

     Любі діти, добрий день!
     Зичу праці і старання,
     А ще, друзі, всім бажаю —
     Сил, натхнення на весь день!
Учні:  Добрий день! Добрий день!
     Дякуємо за побажання,
     На урок беремо з собою:
     Знання, вміння, навички й старання.
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку

Робота за підручником (с. 9)
  • Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з прийомами роботи з пластиліном, будемо також працювати з природними матеріалами. Виготовимо композицію «Горіхові фантазії».
2. Вступна бесіда
  • Казково багата природа. У кожній гілочці, у кожній травиночці хо­вається маленьке диво. Скільки всього можна змайструвати зі звичайної го­ріхової шкаралупи! Треба лише доторкнутися до чарівного світу казки, й у ваших руках оживуть милі створіння — мешканці фантастичної країни.
  • Розгляньте зображення.(слайд) На кого може перетворитися шкаралупа грецького горіха?
  • Поміркуйте, на які ще природні форми можна перетворити горішки?
Фізкультхвилинка
     Щось не хочеться сидіти,
     Треба трохи відпочити.
     Руки вгору, руки вниз,
     Руки в боки, руки так,
     Руки вгору, як вітряк.
     Вище руки підніміть
     І спокійно опустіть.
     Плесніть, діти, кілька раз.
     За роботу, все гаразд!
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
    Робота за підручником (с. 20)
  • Перетворіть свою горіхову шкаралупу на природну або фантаспгажу істоту.
  • Доповніть її деталями з пластиліну та інших природних матеріалів.
  • Створіть образ, використовуючи фарби.
  • З'єднувати деталі можна за допомогою пластиліну.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ. Практична робота учнів.
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ

  • Чи сподобався вам урок?
  • Які композиції вам сподобалися найбільше? Чим саме?













Презентація 

среда, 5 ноября 2014 г.

Урок української мови "Антоніми"

Тема: Слова, протилежні за значенням ( антоніми).
Мета: Розширити уявлення учнів про антоніми, ознайомити з  терміном, розвивати уявлення про лексичне значення слів, уміння користуватися ними для образного зіставлення контрастних явищ навколишньої дійсності; розвивати увагу, зв’язне мовлення, мислення, пам’ять; почуття дружби, товаришування, любов до праці.
Обладнання: мультимедійна презентація, казковий герой - сова,  таблиця "Хвилинка каліграфії", малюнки дерев і рослин"чарівна квіточка", Червона книга.

Хід уроку
І. Привітання.

  • Добрий день вам, добрі люди!
          Хай вам щастя – доля буде,
          Не на день і не на рік,
          А на довгий – довгий вік.
          Є у нас предмет чудовий
          Урок рідної української мови
          Ласкаво просимо ми вас
          Сьогодні на урок до нас
(Стук у двері.  Заходить учениця, в руках малюнок сови і завдання).

  • Прошу, прошу. Зачекайте,
Забарилась, вибачайте!
Добрий  день! В добрий час!
Рада бачити всіх я вас
Не сама до вас прийшла,
А від Мудрої Сови
Завдання вам принесла.
Вчитель. А де ж ти її зустріла?
Учениця.  У країні, де дружно живуть усі слова, які вживаються  у нашій мові, а як називається ця країна, ви дізнаєтесь, коли розгадаєте кросворд.
Кросворд.

  1. Запис літер в установленому порядку.
  2. Головний член речення, який вказує про кого або про що говориться в реченні.
  3. Об’єднані за змістом речення становлять…
  4. Член речення, який вказує, що говориться в реченні про підмет.
  5. Слова, близькі за значенням.
  6. Знак, який служить для пом"якшення звука на письмі.
  7. Слово, або сполучення слів, що називають того, до кого ми звертаємось.
Учениця.  Молодці, відгадали.
Вчитель. То давайте, дітки, разом прочитаємо як називається країна, де дружно живуть усі слова. ( Лексика).
Учениця. Мудра Сова пропонує вам подорожувати до цієї країни Стежиною Лісовичка. Лісовичок хоче, щоб ви любили ліс, знали, як його оберігати, цікавилися життям його мешканців. Він приготував вам завдання, коли ви їх виконаєте , то прочитаєте, про що просить вас Лісовичок.
ІІ.  Мовна розминка.

  • Вам її пропонує… Відгадайте!
Стоїть Олена,
В неї хустка зелена,
Тоненький стан,
Білий сарафан.

  • Що це? ( Береза).
 Береза вам пропонує такі завдання:

  1.   3 учні працюють на карточках.
  2.   А ми перевіримо домашнє завдання(вправа 93).
(Викликаю  2 учнів до дошки, вони по черзі за читують речення, 
які склали вдома з дібраними синонімами).

  • Які слова називаються синонімами?
  (Слова близькі за значеннями називаються синонімами. Наприклад: співали, щебетали, цвірінькали.) ( Ставлю оцінки мотивуючи).

 Картка.

  1. Дібрати синоніми до слів: ліс, ідуть, струмочок.
  2. Підкреслити підмет і присудок.
Розкинувся наш Київ над Дніпром.
Сірий ранок брови хмурить.

ІІІ.  Хвилинка каліграфії.

Бб Бб Бб Бб Бб Бб Бб Бб Бб Бб 

ба  уб іб  бе  бу 

(таблиця)

а) Яких ви знаєте птахів, в назвах яких зустрічається буква ” бе ” ?  (Альбатрос, яструб, колібрі, рибалочка, горобець, бусол).
(Показую малюнки птахів. Учні по черзі записують назви птахів на дошці.)
б) Звуко - буквений аналіз слів.

  • Знайдіть слова, в яких звуків менше, ніж букв. Доведіть це. (Альбатрос, горобець).
  • Знайдіть слово, в якому звуків більше, ніж букв. (Яструб).
  • Складіть речення зі словом ”колібрі”. (Колібрі – найменша пташка на світі. Колібрі привіз з Америки в Європу португальський мореплавець:  Фернандо Магеллан.)
  • Стежина веде нас лісовою красою у царство дерев, кущів, різнотрав’я і квітів, де існує природний світ краси та гармонії. На нашому шляху трапляється рослина, що ”кусається”. Що це за рослина? В цьому слові 7 букв.
  • Кропива нам пропонує вислухати тему і завдання нашого уроку.
ІV. Оголошення теми і завдань уроку.

  • Діти, ви вже знаєте, що слова близькі за значенням називаються синонімами. Але в країні Лексика живуть ще й слова з протилежним значенням – антоніми. Ваше завдання: запам’ятати, як називаються ці слова, вміти добирати слова з протилежним значенням, визначати антоніми в тексті. Запишіть тему нашого уроку. Що ж ви сьогодні повинні запам’ятати на уроці?
        ( Діти повторюють завдання уроку).

  • Йдучи стежинкою лісовичка, ми зустрічаємося з рослиною, яка наче й чекає, щоб до неї доторкнулися люди, або тварини, вона вміє чіплятися за них.
  • Що це за рослина? ( Показую малюнок).
  • Череда пропонує послухати пояснення нового матеріалу.
V. Пояснення нового матеріалу.

  • Слова, які мають протилежні значення, називаються антонімами.
  • Наприклад: день – ніч,  холодно – жарко.
  • Діти, приведіть ви приклади.
  • Правило повторимо разом (с.46).
        а)     Розглянемо таблицю:
   який?                        білий                чорний
   що?                            білизна            чорнота
   що робити?             білити              чорнити
   як?                             біло                   чорно

  • На які питання можуть відповідати слова протилежні за значенням – антоніми?
  • На які (однакові чи неоднакові ) питання відповідають слова, що знаходяться в одній парі?
Висновок:

  •  Слова, які входять в антонімічну пару, завжди відповідають на одне й те ж саме питання.

б) Найчастіше антоніми вживаються в прислів’ях, загадках, казках.
(Вивішую плакат з написом речень. Діти шукають антоніми).
1)    Вдень спочиваю, а вночі – літаю,
Маю круглі очі, бачу серед ночі.
(Сова).
2)    Ледачого всі обминають, а роботящого всі вітають.

  • А казки ви самі знаєте з антонімами, згадайте які?
3)    ”Правда і кривда”, ”Про бідного й багатого”.

  • Так які ж слова називаються антонімами?
  • Подорожуємо далі стежиною лісовичка. Тут нас зустрічає рослина, яка росте на вологих узліссях, сонячних галявинах, у заростях кущів і ярах лісу. Стебла її густо усипані колючими шипиками. Плоди тьмяно чорні, вкриті сизою поволокою – дуже смачні. Як її називають?
(Ожина).
VІ.Узагальнення і систематизація знань.

  • Ожина вас зустрічає з “Чарівною квіточкою”.
1) Відірвіть пелюсточку, прочитайте слово, підберіть антоніми.
Вранці – ввечері.
Зустрічають – виряджають.
Добро – зло.
Великий – малий.
Багато – мало.
Більше – менше.
День – ніч.
Робота – безділля.
2) Відкрийте підручники на сторінці 45. Знайдіть вправу 94. Прочитайте завдання. До підкреслених слів доберіть синоніми. Прочитайте виділені слова, як ми їх називаємо?
3)    Виконання вправи 95.
4)     Фізкультхвилинка.
                            —     Щось не хочеться сидіти,
Треба трішки відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири кроки.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
Розведіть їх у сторони
Плесніть діти кілька раз,
За роботу, все гаразд.

  • Які слова – антоніми ми називали, коли виконували вправи?
VІІ. Яр “Самостійності”.
   (Показую малюнок ).

  • Чи бачили ви цю рослину?
  • Як вона називається?
  • Для чого її використовують?
(Цикорій).

  • Він пропонує вам самостійну роботу (вправа 96). (Вивішую плакати із завданнями. Діти вибирають собі завдання за бажанням. Самостійну роботу перевіряємо, повторюємо правило. Виставляю оцінки мотивуючи.
  • (Показую малюнок) Чи бачили ви цю рослину, назвіть її . ( Лілія). Лілія — рідкісна рослина лісу, охороняється законом, занесена до Червоної книги. Лілія вам пропонує загадки.
ІІХ. Стежинка “Кмітливості”.
1.     Я антонім слова літо.
        В мене біла тепла свита,
        Хоч мороз люблю сама,
        Адже звуть мене …
2.     Я антонім шуму, стуку,
        Уночі без мене мука,
        Для спочинку наймиліша,
        Відгадайте хто я …

Х. Стежинка Лісовичка виводить нас на місток “Творчості”.

  • Тут нас зустрічає дивна рослина. Невже й справді ця рослина вбиває звірів? Як її називають? (Показую малюнок).
  • Відповідь: Звіробій. (Завдання написане на переносній дошці).
  • Уважно послухайте текст, зверніть увагу на виділені слова, на  заголовок. Уявіть, що ви письменники і вам дали завдання переробити його, замінивши виділені слова антонімами.

Запізнилися.
Увечері   я з товаришами пішов до поїзда. До станції було
далеко. Дув холодний вітер і йти було важко. Прийшли ми до
станції, а поїзд саме відходить. Як погано, що ми запізнилися.

Висновок.
  • Отже, як бачимо, діти, за допомогою антонімів можна побудувати і зв’язні тексти і з протилежним значенням.
  • Стежинка Лісовичка виводить нас на зупинку “Підсумкову”.
ХІ. Підсумок.

  •  Тут нас зустрічає …
  •  Всі капрали познімали жупани, а один капрал не зняв жупан. (Сосна).
( Проводиться словникова робота над словами капрал і жупан).

  • Сосна просить вас відповісти на такі запитання:




  1. Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
  2. Як називаються слова, протилежні за значенням?
  3. Коли найчастіше вживаються слова – антоніми в нашому мовленні?
  4. На які питання можуть відповідати слова – антоніми?
  5. Як ви думаєте, чому ми успішно крокували стежинкою Лісовичка? Що нам допомагало? ( Знання  і дружба).
ХІІ. Домашнє завдання.
   Вправа 97, с.47.

Прочитайте, про що просить вас лісовичок.



Презентація 

У майстерні живописця (урок образотворчого мистецтва)


Мета:
навчальна: ознайомити учнів з матеріалами, інструментами та облад­нанням художника-живописця; закріплювати знання з основ кольоро- знавства (основні та похідні кольори, кольоровий спектр);
розвивальна: розвивати кольоросприйняття ока, художньо-образне сприйняття учнів, уміння насолоджуватися творами живопису, аналі­зувати їх; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;
виховна: прищеплювати шанобливе ставлення до роботи художників- живописців, любов до творів живопису.
Оснащення
Матеріали та інструменти: альбоми, гуаш, пензлі, ємності для води,
серветки для витирання рук та пензлів, клейонки.
Зоровий ряд: репродукції творів графіків та живописців (О. Саврасов
«Зима», Т. Шевченко «Циганка-ворожка», А. Куїнджі «Березовий гай»,
І. Шишкін «Лісова глушина», В. Ватагін «Тигр»); спектральне (колірне)
коло.
Літературний ряд: вірш Н. Бугай «Ген, по небу, через ліс...».
Тип уроку: комбінований урок.
Словник термінів:
мольберт (від нім. Malbrett) — підставка (зазвичай тринога), на якій художник установлює підрамник із полотном, папір, картон та ін. для створення власних робіт.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Створення «Асоціативного куща „Живопис"»
2. Бесіда 
  • Який вид образотворчого мистецтва ми називаємо живописом? 
  • Чи відомі вам художники-живописці 
  • Назвіть їхні прізвища. 
  • Чим відрізняються роботи, створені художниками-графіками, від робіт живописців? 
  • Перевірте свої знання. Розподіліть запропоновані репродукції (див. с. 29) на ті, що виконані у графічних техніках, та ті, що створені руками художників-живописців. 
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  • Ми продовжуємо нашу мандрівку майстернями художників.
  • І сьогодні завітаємо у гості до художника-живописця.
ІV. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 
1. Розповідь учителя
  • Ось ми у майстерні художника-живописця. Вона відрізняєть­ся від майстерні художника-графіка. Подивіться: що за прилад роз­ташований у майстерні? Для того щоб живописцеві зручніше було писати, він користується таким спеціальним приладом. Це моль­берт — підставка (зазвичай тринога), на якій художник установлює підрамник із полотном, прикріплює папір чи картон для створення власних робіт. (Учитель демонструє наочність.)
  • Роботи, написані живописцем за мольбертом, називають стан­ковими. Після завершення роботи над ними такі картини можна зняти з мольберта і повісити на стіну.
  • Живописці створюють також дуже великі роботи — розписують стіни будинку ззовні чи зсередини, створюють вітражні вікна. Та­кий вид живопису називають монументальним.
  • Часто художники створюють власні роботи на свіжому повітрі. Художник, ідучи писати на природу, бере із собою спеціальний дерев’яний ящик — етюдник, що є дуже зручним для роботи; ще його використовують для того, щоб переносити пензлі, фарби та па­літру. (Учитель демонструє наочність.)
  • З уроків образотворчого мистецтва минулих років вам уже відо­мо, що живописець працює різними фарбами. Гуашшю та акварел­лю ви вже користувалися.
  • Але крім цих існує ще багато фарб — темперні, олійні фарби та інші. Кожна фарба вимагає знань щодо роботи з нею. т Чи відомо вам, що всім фарбам притаманна така властивість, як колір?
  • Поговорімо про колір, 
  • Пригадайте: які кольори ми називаємо основними? (Жовтий, червоний, синій) 
  • Використовуючи основні кольори, як ми можемо отримати по­хідні? (Необхідно змішати основні кольори.) 
  • Який колір ми отримаємо, змішуючи жовтий та червоний ко­льори? (Оранжевий) 
  • А якщо змішаємо синій і жовтий кольори? (Зелений) 
  • Тепер змішаємо червоний та синій кольори. Який колір отрима­ємо? (Фіолетовий)
  • Погляньте на кольоровий спектр. Які кольори ми можемо вва­жати теплими, а які — холодними? (Учитель демонструє наоч­ність. Спектральне (колірне) коло
  • Чи відомо вам, що всі кольори спектра ми можемо побачити у веселці, яка з’являється на небі після дощу? Сьогодні ми малюва­тимемо цю чарівну веселку. Скільки кольорів у веселці?
Ген, по небу, через ліс
Гноми будували міст.
Сім веселих кольорів —
Гарний міст замайорів.
Н.Бугай
  • Назвіть усі кольори веселки.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VІ. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

1. Творче завдання
  • Намалюйте райдужний місток, що веде до майстерні художника- живописця.
VІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ 
1. Бесіда
  • До майстерні якого художника ми сьогодні завітали? 
  • Про які нові приладдя художника-живописця ви сьогодні ді­зналися.
  • Навіщо художник використовує мольберт? 
  • Коли він бере із со­бою етюдник?
VІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
  1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
  2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (звер­нути увагу на кольори квітів, фруктів та овочів; принести на на­ступний урок альбоми, олівці, гуаш (акварель), пензлі).
  3. Проголошення уроку завершеним.



Олімпійський урок для учнів 3-4 класів


Різні змагання, конкурси, естафети, веселі старти – все це чекало учнів 3, 4 класів під час проведення Олімпійського уроку. Учні також отримали можливість дізнатися історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи про те, як загартовувати себе не лише фізично, а й інтелектуально. На святі були присутні вчителі школи, батьки та гості. Організатор змагання Резніченко Н.І. побажала учасникам і всім учням-уболівальникам, щоб їх оминали травми і прикрі невдачі, щоб завжди супроводжувало міцне здоровя і дух перемоги. 




Мета: формувати предметні та ключові компетентності: розвивати руховий апарат, фізичні уміння та навички; зміцнювати здоров'я; виховувати любов до фізкультури та спорту;  почуття дружби, колективізму.

Обладнання:  скакалки, м'ячі, мішки, повітряні кульки, гімнастичні лави, кеглі, факел, Олімпійський прапор,  прапорці,  квіти, плакати, гасла.

Місце проведення: спортивний зал школи.

Хід проведення
І. Організаційний момент.
Святково прибраний зал: плакати, гасла, повітряні кульки, в залі — батьки, вчителі, діти, гості.
 Олімпійський урок
Ведучий: До залу запрошуються учні 3-4 класів (під музичний супровід діти заходять і займають свої місця).
1 учениця.
У хлопців наших
Характер спортивний.
Вони чемпіони майбутні у нас,
І спритні, і дужі,
Тож зовсім не дивно,
Що з ними бадьорість
Приходить у клас.
2 учень.
У наших дівчаток
Характер не гірший,
Вони полюбили скакалки, м'ячі.
Вони відставати не звикли від інших,
Тож спробуй на вулиці їх дожени!
3 учень.          Спортивний характер у нашого класу,
Ми друга плече відчували завжди.
І всім нам давно уже ясно:
Хто дружить зі спортом —
Не знає біди.
Олімпійський урок

Ведуча. Понад 1000 років у Прадавній Греції в містечку Олімпії один раз на 4 роки збиралися найкращі атлети, щоб позмагатися в силі, швидкості, спритності. Ці змагання називалися Олімпійськими іграми. На Олімпійських іграх найсильніші грецькі атлети змагалися з бігу, стрибків, боротьби, кидання диска, списа, кулачного бою. Один день призначали для змагання юнаків.
У святкові дні греки влаштовували спортивні змагання – ігри. Найзнаменитіші були ігри в Олімпії, що лежить у мальовничій долині Пелопоннесу. Ігри проводилися раз на чотири роки на честь Зевса Олімпійського; звідси й походить їхня назва.
Найнебезпечнішими змаганнями були перегони колісниць, запряжених четвериками коней. Треба було 12 разів об’їхати арену іподрому. Візники, стоячи на колісницях, правили кіньми. Колісниці шалено мчали і нерідко зачіплювалися за поворотний стовп або за чуже колесо; на розбиту колісницю налітали інші. В одному із заїздів з 10 колісниць розбилось 8.
Судді нагороджували переможців вінками з галузок маслинового дерева. Коли переможець повертався додому, усе населення міста виходило йому назустріч. На знак того, що він прославив свою батьківщину, ставили його статую.
Вважалося, що змагатися в іграх могли всі вільні елліни. Та до ігор треба було готуватися кілька років, а селяни й ремісники не могли приділяти спорту багато часу. Тому в іграх брали участь в основному заможні люди. Купити бігових коней могли тільки найбагатші греки. Якось один дуже багатий афінянин послав на змагання сім четвериків, які посіли перше, друге і четверте місця. Переможцем на кінних змаганнях вважали власника коней, а не візника, який ризикував своїм життям і виявляв велику майстерність, правлячи кіньми.
Жінкам доступ на Олімпійські ігри було заборонено під страхом смертної кари.
Для греків Олімпія була священним місцем. У центрі її здіймався величний храм, у якому стояла величезна статуя Зевса, що її створив Фідій. Статуя була виконана в тій самій техніці, що й статуя Афіни в Парфеноні. Навколо храму Зевса містилися інші споруди і статуї богів, героїв та переможців на іграх.
На час Олімпійських ігор припинялися війни в Греції. Десятки тисяч людей їхали до Олімпії на візках і верхи, йшли пішки, пливли на кораблях. На ігри збиралися глядачі не тільки з самої Греції, а й з колоній. Навколо Олімпії виростало ціле місто з наметів. Щоб побачити змагання, глядачі сідали на пагорбах, які оточували долину. Гучними криками вони підбадьорювали атлетів, що змагалися.
На Олімпійські ігри приїздили письменники й поети, щоб почитати свої твори перед тисячами слухачів, які зібралися з усього еллінського світу. За переказом, Геродот тут уперше читав уголос "Історію”.
Греки лічили роки від перший Олімпійських ігор, які, за переказом, були в 776 році до н.е.
Минуло близько 2400 років з часу розквіту грецької культури, але вона справила такий величезний вплив на дальший розвиток культури в цілому світі, що її значення ми відчуваємо досі.
Олімпійські ігри – це міжнародні спортивні змагання, які проводяться один раз на чотири роки. Найбільша нагорода, яку може отримати спортсмен – це золота медаль Олімпійських ігор, а звання Олімпійського чемпіона зберігається довічно. Сучасні Олімпійські ігри організовуються Міжнародним олімпійським комітетом. Кожна країна має національний олімпійський комітет, який відповідає за участь країни в Олімпійських іграх.
Сьогоднішні Олімпійські ігри включають багато видів спорту, які навіть не існували в давнину, наприклад: баскетбол, водне поло, футбол, велоспорт, стрільба, хокей на траві, та ніші.
Сьогодні у нас — шкільні Олімпійські ігри.
В залі змагатимуться між собою кращі спортсмени. За  виступами уважно стежитиме журі (оголошується склад журі і умови змагань).
Ведуча. Учасники змагань,  слухайте мою команду: На середину залу — кроком руш! На 2 команди розрахуйсь! Капітанам здати рапорт про готовність до змагань (капітани здають рапорт).
Ведучий. Команди, до змагань приготуватись!

II. Проведення естафет.
1.Естафета "Біг з факелами"
(Дізнаємося, яка команда найшвидша!)
Команди отримують по одному факелу, слід добігти до фінішу, оббігти прапорець, передати факел наступному. Команда, що завершить першою і перемогла.
Вчитель. Дізнаємось наприкінці змагань, чий вогонь горітиме яскравіше. Для цього кріпитимемо полум’я на табло, а журі уважно слідкує, яка команда виконує завдання швидше, дружніше, і вірно!
2.«Прудка» скакалка
 На фініші лежать два обручі на відстані 1,5 м. Від середини одного обруча до середини другого протягнута мотузка (скакалка). За сигналом треба добігти до обруча, оббігти його по кругу, застрибнути в середину, схопити скакалку і витягнуть до себе. Хто схопить скакалку швидше, той і переміг!
3. «Кулько, вперед!»
За допомогою гімнастичних палиць переправити повітряні кульки до фінішу.
4. «Найкраща постава»
Жители Олімпії знали, що здоров’я - це правильна постава. І ми теж в цьому зараз переконаємось! Необхідно дійти (змійкою) до фінішу із сірниковою коробочкою на голові, не впустивши її.
5.Конкурс капітанів
  •  Чому ігри називаються Олімпійськими? 
  • Що є символом олімпійських ігор?
  • Що означає кожен колір п’яти кілець?
  • Які види спорту ви знаєте?
  • Яка найвища нагорода на Олімпійських іграх?
  • Як нагороджували древні греки?
  • Кому забороняли бути присутнім під час проведення змагань?
6. Заключний конкурс
  • для дівчаток (мами підтримують) - стрибки на скакалці (кількість раз додається, як бали до основного рахунка);
  • для хлопчиків (татусі підтримують) - віджимання від підлоги (кількість раз додається до основного рахунку).
III. Підведення підсумків
Журі оголошує результати змагань, нагороджує переможців.
Лиш один рецепт на світі
Всім-усім підходить дітям –
Коли спорт полюбиш,
Сильним, спритним будеш.
Всі. Сильним, спритним будеш.
Дитина. Всім відомо – це чудово,
Коли кожен з нас здоровий!
Тільки треба знати:
Всі. Як здоровим стати.
Обіцянка учнів
Текст читає одна особа (наприклад учитель),
 діти в кінці фрази хором говорять: «Обіцяємо!».
Завжди приходити в клас на урок
До того, як прокинеться в школі дзвінок –  Обіцяєте?
Під час уроку дружно й активно 
Працювати. Учити усе, що потрібно –  Обіцяєте?
Речі удома не забувати.
Старанно учитись читати й писати – Обіцяєте?
Друзями добрими, вірними стати,
Товаришам завжди допомагати –  Обіцяєте?
А лінь, неохайність, підказки, брехню
Не пустите в клас ні за яку ціну –  Обіцяєте?
  •      Обіцяємо!!! 





,
Презентація